Türkiye Cumhuriyeti

Bişkek Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Büyükelçi Sayın Serpil Alman’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Mesajı , 22.04.2009

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 89. yılını gururla idrak ettiğimiz bu coşkulu günde Vatandaşlarımızın ve Sevgili Çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en iyi dileklerimle kutluyorum.

Türk ulusunun yokluklarla dolu bir dönemde verdiği, tarihte eşine az rastlanır mücadelesi sonucunda açılan Büyük Millet Meclisimiz, bugün ve daima demokratik rejimimizin temel kurumu ve ulusal egemenliğimizin sembolü olmaya devam edecektir.

Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin doğuşunu simgeleyen, Türk ulusu için çok anlamlı olan bugünü çocuklarımıza armağan ederek onlara güvenini göstermiş ve geleceğimizin onların ellerinde yükseleceğini bildirmiştir. Bugün coşkuyla kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünya çocuklarının ilk ve tek bayramıdır.

Aradan geçen 89 yılda, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza inancımız ve güvenimiz aynen devam etmektedir. Uluslarımızın en değerli varlığı olan çocuklarımız, barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri, aydınlık yarınlarımızın güvencesidirler.

Sevgili Türk Çocukları,

Bugün sizin Bayramınız. Ülkemizin kurucusu, büyük liderimiz Atatürk’e ve güzel yurdumuza yaraşan yurttaşlar olmanız en büyük dileğimizdir. Türkiye’yi çağdaş uygarlık seviyesine çıkarmak ancak sizin çabalarınızla mümkün olacaktır.

Sevgili Kırgız Çocukları,

Sizler, Türk kardeşleriniz gibi onurlu bir milletin yetişen umutlarısınız. Kendinizle gurur duyunuz. Yarınlara aklın ve bilimin ışığında hazırlanınız. Geleceğe güvenle bakınız.

Bu duygu ve düşüncelerle Bayramınızın kutlu, mutluluğunuzun daim olmasını diliyorum.