Türkiye Cumhuriyeti

Bişkek Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Büyükelçi Akçal'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Mesajı , 23.04.2010

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 90. yılını idrak ettiğimiz bu coşkulu günde hepinizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en iyi dileklerimle kutlarım.

Türk ulusunun yokluklarla dolu bir dönemde verdiği, tarihte eşine az rastlanır mücadelesi sonucunda açılan Büyük Millet Meclisimiz, bugün olduğu gibi, yarın da demokratik rejimimizin temel kurumu ve ulusal egemenliğimizin sembolü olmaya devam edecektir.

Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin doğuşunu simgeleyen, Türk ulusu için çok anlamlı olan bugünü çocuklarımıza armağan ederek onlara güveninin tam olduğunu göstermiş ve geleceğimizin onların ellerinde yükseleceğini bildirmiştir.

Bugün coşkuyla kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünya çocuklarının ilk ve tek bayramıdır.

Ulusların en değerli varlığı olan çocuklarımız, barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri, aydınlık yarınlarımızın güvencesidirler.

Sevgili Çocuklar, bugün sizin Bayramınız.

Ülkemizin kurucusu, büyük liderimiz Atatürk’e ve güzel yurdumuza yaraşan yurttaşlar olmanız en büyük dileğimizidir. Türkiye’yi çağdaş uygarlık seviyesine çıkarmak ve her alanda ileriye taşımak ancak sizin çabalarınızla mümkün olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Bayramınızın kutlu, mutluluğunuzun daim olmasını içtenlikle diler, sevgiyle gözlerinizden öperim.                                                                                            

Nejat Akçal
Büyükelçi