Türkiye Cumhuriyeti

Bişkek Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Büyükelçi Akçal'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Töreninde Yaptığı Konuşma Metni , 23.04.2012

SevgiliÇocuklar,

DeğerliÖğretmenler,

SayınVeliler ve Konuklar,

 

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 92. yılınıidrak ettiğimiz bu coşkulu günde hepinizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve ÇocukBayramını en içten dileklerimle kutlarım.

 

Türk ulusunun yokluklarla dolu bir dönemde verdiği,tarihte eşine az rastlanır mücadelesi sonucunda açılan Büyük Millet Meclisimiz,bugün olduğu gibi, yarın da demokratik rejimimizin temel kurumu ve ulusalegemenliğimizin sembolü olmaya devam edecektir.

 

Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, TürkiyeCumhuriyeti’nin doğuşunu simgeleyen, Türk ulusu için çok anlamlı olan bugünüçocuklarımıza armağan ederek onlara güveninin tam olduğunu göstermiş vegeleceğimizin onların ellerinde yükseleceğini bildirmiştir.

 

Bugün coşkuyla kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlikve Çocuk Bayramı, dünya çocuklarının ilk ve tek bayramıdır.

 

Ulusların en değerli varlığı olan çocuklarımız,barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri, aydınlık yarınlarımızıngüvencesidirler.

 

Sevgili Çocuklar, bugün sizin Bayramınız.

 

Ülkemizin kurucusu, büyük liderimiz Atatürk’e ve güzelyurdumuza yaraşan yurttaşlar olmanız en büyük dileğimizidir. Türkiye’yi çağdaşuygarlık seviyesine çıkarmak ve her alanda ileriye taşımak ancak sizinçabalarınızla mümkün olacaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Bayramınızın kutlu, mutluluğunuzundaim olmasını içtenlikle diler, sevgiyle gözlerinizden öperim.